Bajdarka - kajaki

BAJDARKA prowadzi wypożyczalnię kajaków i oferuje pomoc przy wyborze szlaku kajakowego. Na życzenie dostarczamy kajaki w każde wskazane miejsce. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje jakość obsługi, jak również wspaniałą zabawę i aktywny wypoczynek na spływie.

Masz pytania lub wątpliwości? Skorzystaj się z nami. Postaramy się pomóc i odpowiedzieć na każde pytanie.

Pamiętamy również o tym, że latem odległości pokonywane na spływy kajakowe są często znaczne, dlatego wszystkie nasze samochody są klimatyzowane. Kajaki i kanoe są szczegółowo sprawdzane oraz przygotowywane każdorazowo na spływ. Bezpieczeństwo to nasz priorytet, dlatego zawsze otrzymujesz kamizelkę asekuracyjną. Nie zostawiamy naszych klientów samych sobie – zawsze jesteśmy dostępni pod telefonem komórkowym. Możemy pochwalić się tym, że większość klientów wielokrotnie korzysta z naszych usług.

Nieustannie staramy się zdobywać nowe fascynujące tereny na spływy kajakowe. Odwiedzając jakiekolwiek miejsce w Polsce lub za naszą wschodnią granicą zawsze myślimy, aby przygotować Państwu nową ciekawą ofertę turystyczną. Wszystkie szlaki i trasy kajakowe są przez nas poprzedzone dokładnym rozpoznaniem terenu, pomiarami tras spływów i sprawdzeniem miejsc, w których można zatrzymać kajaki, rozpocząć i zakończyć spływy bądź ich etap. Często robimy to w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych, aby zdążyć z przygotowaniem propozycji na na nowy sezon.

Państwo decydujecie o wyborze sprzętu, długości i trudności szlaku kajakowego oraz o terminie spływu. Jesteśmy też przez cały czas trwania spływu do Państwa dyspozycji. Doradzamy jakie kajaki wybrać w zależności od indywidualnych predyspozycji i doświadczenia, czy na który szlak kajakowy się zdecydować.

Nasze kajaki pływają najpiękniejszymi rzekami:

Narew,
Biebrza,
Bug,
Narewka,
Supraśl,
Sokołda,
Pisa,
Uła,
Mereczanka,
Niemen,
Dubisa,
Kiewna - Żejmiana,
Gauja
i na wielu innych, których nie wymieniamy. Nasi klienci często sami wyszukują nowe szlaki kajakowe w kraju i za granicą i właśnie nam zlecają pomoc logistyczną wiedząc, że nie pojawią się żadne niespodziewane trudności i będą mogli przyjemnie i bezstresowo spędzić urlop w kajaku.
Pływamy od granic Białowieskiego Parku Narodowego, na terenie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Dżukijskiego Parku Narodowego na Litwie i Parku Narodowego Gauji na Łotwie. Wszystkie obsługiwane przez nas szlaki kajakowe nie mają nic wspólnego z masową turystyką i pływaniem 'gęsiego', kajak za kajakiem, jak to np. ma miejsce na spływie kajakowym Krutynią lub Czarną Hańczą. Nie idziemy na przysłowiową 'łatwiznę', dlatego nasze kajaki i kanoe można znaleźć w miejscach, gdzie z przyczyn politycznych bądź gospodarczych spływy kajakowe i kajaki są nowością, chociaż walory przyrodnicze i miejscowy folklor dosłownie zapierają dech w piersiach.

Spływy kajakowe i kajaki to również wspaniała okazja do podglądania przyrody i prowadzenia "bezkrwawych łowów". Kajaki i kanoe umożliwiają spotykanie z rzadkimi gatunkami ptaków, żerującymi bobrami, wydrami i norkami, dają również możliwość podziwiania ciekawej roślinności wodno - błotnej.