Spływy kajakowe w Polsce

W Polsce za pioniera turystyki kajakowej uważa się etnografa Zygmunta Glogera, który w 1872 odbył kajakiem wycieczki po Wiśle, Bugu, Niemnie i Biebrzy. Kiedy w roku 1928 w ramach Polskiego Związku Narciarskiego powstała Komisja Kajakowa, kajakarstwo przybrało formę zorganizowanej działalności. W 1930 roku Komisja Kajakowa przekształciła się w samodzielny Polski Związek Kajakowy. Od tej pory kajakarstwo w Polsce staje się coraz popularniejszym sportem, a najbardziej znane szlaki kajakowe przyciągają tłumy turystów.

Polacy od lat zdobywają najwyższe trofea we wszelkich rywalizacjach kajakowych, co świadczy o popularności kajaków zarówno na poziomie sportu wyczynowego, jak i popularnej turystyki kajakowej.

Na oferowanych przez nas rzekach nie musicie Państwo jednak pływać „gęsiego”.  Nasze trasy stanowią alternatywę dla zatłoczonych mazurskich szlaków, przepełnionych biwaków i kąpielisk. 

Pragniemy zwrócić uwagę na piękno podlaskich rzek, takich jak: wielokorytowa Narew, zachwycająca labiryntem korytarzy i bogatą roślinnością; Biebrza, stanowiąca ostoję dzikiego ptactwa czy meandrująca, niewielka Supraśl, urozmaicona spiętrzeniami wody i możliwymi przeszkodami.

Spływ kajakowy to szansa na aktywne spędzenie wolnego czasu, odpoczynek od cywilizacji i codziennych obowiązków. Każdy znajdzie w tym coś dla siebie. Miłośnikom przyrody do gustu przypadnie na pewno wizyta w Narwiańskim lub Biebrzańskim Parku Narodowym,

Amatorom sportu spodoba się możliwość czynnego wypoczynku, a rodzinom wakacyjny pobyt z dziećmi na świeżym powietrzu. Na większości szlaków napotkamy wiele dogodnych do rozbicia się miejsc, także dla większych grup.

Godne uwagi są także rzeki stanowiące doskonałe przedłużenie wybranych przez kajakarzy tras, np. Narewka będąca dopływem Narwi czy też Sokołda, wzbogacająca trasę spływu Supraślą. Inną ciekawą rzeką wschodniej Polski jest szeroki Bug z przepięknymi krajobrazami i urokliwymi miasteczkami napotykanymi na trasie spływu kajakowego.

Dbamy o rozwój naszej firmy, dlatego co roku staramy się wzbogacić ofertę, by móc oferować Państwu nowe ciekawe szlaki kajakowe. 

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zawieźć kajaki w niemal każde wybrane miejsce.