Wędkowanie

Centrum Turystyki Aktywnej BAJDARKA w Surażu jest położone bezpośrednio nad brzegiem Narwi, w strefie chronionego krajobrazu i na terenie obszaru Natura 2000 "Dolina Górnej Narwi". Lokalizacja ośrodka i bezpośrednie sąsiedztwo Narwiańskiego Parku Narodowego stwarzają bardzo dogodne warunki do wędkowania. Nie brak tu zatok, starorzeczy i oczek wodnych, stąd łatwo znaleźć dogodne stanowisko do połowu ryb. Rzeka Narew od naszego ośrodka w górę to obszar wód Polskiego Związku Wędkarskiego, stąd zachowują ważność znaczki PZW z odpowiednią opłatą. Do wędkowania w Narwiańskim Parku Narodowym uprawnia zezwolenie, które po wcześniejszym uzgodnieniu możemy dostarczyć na miejsce dla naszych gości. Koszty zezwolenia na amatorski połów ryb w Narwiańskim Parku Narodowym przedstawiają się następująco:

opłata roczna - 150,00 zł
miesięczna - 60,00 zł
3 dniowa - 30,00 zł
1 dniowa - 15,00 zł
Nie ma rozróżnienia na połów ryb z brzegu czy z łodzi - obowiązuje tu taka sama opłata. Narew jest rzeką nizinną, stąd można tu złowić ryby charakterystyczne dla tego typu wód. Przede wszystkim są to: płoć, szczupak, okoń, leszcz, wzdręga, krap, lin, jaź, boleń i inne.

Aby w pełni móc skorzystać z róznorodności łowisk, amatorzy wędkarstwa mogą u nas wypożyczyć lekką i zwinną łódź wiosłową NORTON, doskonale dostosowaną do połowu ryb w okolicy Centrum Turystyki Aktywnej BAJDARKA. Łódź jest zarejestrowana i spełnia wszelkie warunki wymagane prawem dla uprawiania amatorskiego połowu ryb, a dodatkowo można do niej wypożyczyć silnik elektryczny. Łódź posiada nastepujące parametry:

Długość - 380 cm
Szerokość - 115 cm
2 zamykane bakisty na rufie i w części środkowej
Max. ilość pasażerów - 3 osoby
Wiosła - 2 szt.
Regulowany uchwyt do wędki - 1 szt.
Cuma
Pawęż dostosowana do montażu silnika
Cennik wypożyczenia łodzi wędkarskiej:

Łódź NORTON z wiosłami i kapokami
25 zł/godz. lub 70 zł/dzień

Silnik elektryczny z akumulatorem (opcjonalnie)
15 zł/godz. lub 40 zł/dzień