Pokój Żejmiana

Żejmiana – litewska rzeka płynąca w Auksztocie, czyli tzw. Litwie właściwej. Płynie zasadniczo w kierunku południowym wpadając do Wilii nieopodal Wilna. Bliskość stolicy sprawia, że niektóre odcinki są popularne na weekendowe spływy i często można spotkać tam innych kajakarzy na tradycyjnych kajakach oraz „pływadłach”, czyli tratwach ratunkowych pochodzących z jednostek morskich. Ze względu długość najlepiej połączyć go z Kiewną, która jest jej dopływem i dodatkowo przepływa przez trzy jeziora, co bardzo urozmaica spływ.

Obydwie rzeki są wartkie, z lokalnymi bystrzami, często występują przeszkody w postaci przewróconych drzew i podwodnych głazów, dlatego jest to szlak kajakowy wymagający pewnej wprawy i doświadczenia. Według nas jest to najładniejszy szlak kajakowy wiodący w gęstych lasach, często położonych na wysokich skarpach, co nadaje rzece wyjątkowego uroku.

"ŻEJMIANA" – to pokój na parterze przystosowany również do pobytu osoby niepełnosprawnej.

Zastosowane umeblowanie, bardzo przestronna łazienka oraz instalacja przywoławcza w pokoju i łazience spełniają surowe standardy wymagane prawem i funkcjonalnością. Zdjęcia ze szlaku kajakowego Kiewny-Żejmiany oraz mapa dopełniają wystroju gustownego wnętrza umilając pobyt w „BAJDARCE”.

W odległości dosłownie kilku kroków od pokoju znajduje się przytulna restauracja i duży zadaszony taras, z którego nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie można delektować się wybornymi daniami naszej kuchni oraz widokiem na Narew.

"ŻEJMIANA", podobnie jak wszystkie inne pokoje i cały ośrodek zapewnia dostęp do bezprzewodowego Internetu i zasięg wszystkich sieci komórkowych.

Do zobaczenia nad "ŻEJMIANĄ".