Jednodniowe spływy kajakowe Narwią

Jeśli uwielbiają Państwo ciekawie spędzać wolny czas, zapraszamy do Centrum Turystyki Aktywnej „Bajdarka” w Surażu. To niesamowita okolica, która zachwyca turystów. Wokół znajdują się tereny Natura 2000, Narwiański Park Narodowy. Są też miejsca nadające się do spływów kajakowych, które w Podlaskim są niezwykle popularne. Trasy, z których można skorzystać mają różny poziom trudności, a także długość. Stanowią doskonałą alternatywa dla zatłoczonych, mazurskich szlaków.

W Polsce kajakarstwo rozpowszechniło się za sprawą Zygmunta Glogera. W 1872 r. etnograf odbył wycieczki po Wiśle, Bugu, Niemnie i Biebrzy. W 1928 r. została utworzona Komisja Kajakowa, która dwa lata później przekształciła się w Polski Związek Kajakowy. Obecnie spływy kajakowe mają wielu zwolenników, którzy w ten sposób spędzają niemal każdą wolną chwilę. Co roku w sezonie wakacyjnym na popularne szlaki kajakowe przybywają tłumy turystów. Podlasie to wyjątkowe tereny dla amatorów spływów, którzy mają do dyspozycji wielokorytową Narew, Biebrzę czy Supraśl. Nad wodami można spotkać wiele ciekawych roślin i zwierząt.

Wypożyczanie kajaków – sposób na odpoczynek od codziennego zgiełku

Spływy kajakowe to idealna forma na spędzenie wolnego czasu. Rekreacja połączona jest z możliwością obserwacji niesamowitych widoków. Wielbicielom przyrody z pewnością do gustu przypadnie Narwiański i Biebrzański Park Narodowy. Ze spływów kajakowych korzystają nie tylko pojedyncze osoby, ale także całe rodziny. Dla nich narwiańskie szlaki są idealne ze względu często występujące miejsca, w których można się zatrzymać, by na chwilę odpocząć. Sporą popularnością cieszą się dopływy rzek, np. Narewka czy Sokołda. To doskonały sposób na urozmaicenie spływów. Staramy się tak zaplanować trasy, by były ciekawe i różnorodne. Co roku do Surażu przyjeżdżają kolejne osoby, by skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków.

W okolicy jest wiele interesujących spływów kajakowych. Transportujemy i wypożyczamy kajaki zarówno na terenie Polski, jak również Litwy, Ukrainy, Łotwy, Białorusi. Proponujemy zarówno jednodniowe szlaki (idealne dla osób, które przejechały, by ciekawie spędzić weekend), jak również kilkudniowe eskapady. Żeby urozmaicić trasy, dowozimy kajaki na wybrane odcinki. Dzięki temu mogą Państwo cieszyć się pięknymi krajobrazami Podlasia. Koszt przewiezienia kajaków na przyczepie wynosi 2 zł/km.

Oferta dla początkujących

Staramy się polecać szlaki kajakowe o różnym poziomie trudności, tak, by były one dostosowane zarówno do potrzeb aktywnych i wysportowanych osób, a także do rodzin z dziećmi. W tym drugim przypadku polecamy łatwe odcinki na obszarze Narwi, które rozpoczynają się lub kończą przy naszym ośrodku. Szlaki spływów kajakowych prowadzą głównie przez dolinę rzeczną, Narwiański Park Narodowy. Proponowane przez nas trasy mają charakter rekreacyjny, a czas ich przepłynięcia zajmuje od 1,5 do 8 godzin.

Jeśli są Państwo zainteresowani spływami kajakowymi, zapraszamy do kontaktu i wcześniejszej rezerwacji sprzętów do pływania.