Balie kąpielowe

Nieco odmiennym od sauny sposobem na relaks jest kąpiel w balii. Temperatura wody wynosi 38-45 °C, a kąpiel w balii przypomina przebywanie w gorących basenach czy źródłach termalnych, choć w miniaturze. Balia zbudowana jest z drewnianych klepek o grubości 48 mm, które spięte są stalowymi klamrami. Balia napełniona jest wodą podgrzewaną przez piec na drewno wykonany ze stali nierdzewnej zanurzony w wodzie. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania, piec odgrodzony jest od kąpiących się drewnianym płotkiem uniemożliwiającym przypadkowe dotknięcie i oparzenie.

Całość przypomina wielką beczkę, w której siedzi się na ławeczkach umieszczonych wewnątrz będąc zanurzonym po szyję w wodzie. Walory zdrowotne korzystania z balii są podobne do sauny, jednak w tym przypadku temperatury nie są tak skrajne, stąd z balii mogą korzystać również dzieci.

W Centrum Turystyki Aktywnej BAJDARKA mamy aż dwie balie, o średnicy 180 i 220 cm. Mogą one pomieścić odpowiednio 4-5 i 7-8 osób, czyli jednocześnie może z nich korzystać grupa 12-13 osobowa. Obydwie balie ustawione są w sąsiedztwie sauny, bezpośrednio nad rzeką i dla zapewnienia intymności są otoczone płotem, z otwartym widokiem na Narew.

Na nasze specjalne życzenie zostały one wyposażone w jacuzzi i oświetlenie podwodne, aby jeszcze pełniej móc relaksować się w bliskości przyrody. Oświetlenie LED zmienia płynnie kolor nadając wodzie wszystkie barwy tęczy, a system jacuzzi dodatkowo masuje ciało. Wrażenia po pobycie w balii, zważywszy na to, że są one niezwykle rzadko spotykane, są naprawdę niezapomniane.

Zarówno z sauny, jak i z balii kąpielowych mogą u nas korzystać nie tylko goście naszego pensjonatu, ale również wszyscy pragnący wypocząć i zregenerować siły witalne.

Zamawiając u nas saunę czy balie należy pamiętać, że zależnie od temperatury otoczenia czas ich nagrzania do gotowości do przyjęcia gości wynosi 2-3 godz. dla sauny, 3-5 godz. dla balii Ø 180 cm (dla 4-5 osób) i aż 4-7 godz. dla balii Ø 220 cm (7-8 osób).

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego „centrum odnowy”.

Cennik korzystania z balii kapielowych dla gości pensjonatu

Balia Ø 180 cm (4-5 osób) 140 zł/2 godziny +20 zł każda dodatkowa godzina
Balia Ø 220 cm (7-8 osób) 170 zł/2 godziny +20 zł każda dodatkowa godzina

Cennik korzystania z balii kąpielowych dla pozostałych osób

Balia Ø 180 cm (4-5 osób) 170 zł/2 godziny +30 zł każda dodatkowa godzina
Balia Ø 220 cm (7-8 osób) 200 zł/2 godziny +30 zł każda dodatkowa godzina